592D107X0016C2T20H
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
592D107X0016C2T20H
592D107X0016C2T20H
型号
592D107X0016C2T20H
描述
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812
数据表
592D107X0016C2T20H.pdf
交付服务
592D107X0016C2T20H
内容 *
    592D107X0016C2T20H 规格
    Part Status Active
    Capacitance 100µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 150 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2812 (7132 Metric)
    Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)