173D156X0020XE3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
173D156X0020XE3
173D156X0020XE3
型号
173D156X0020XE3
描述
CAP TANT 15UF 20V 20% AXIAL
数据表
173D156X0020XE3.pdf
交付服务
173D156X0020XE3
内容 *
    173D156X0020XE3 规格
    Part Status Active
    Capacitance 15µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)