QS32390QG.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x 16:8 |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |