CD74HCT253M96
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 逻辑-信号开关、多路复用器、解码器
CD74HCT253M96
CD74HCT253M96
型号
CD74HCT253M96
品牌
Texas Instruments
描述
IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16SOIC
数据表
CD74HCT253M96.pdf
分类
逻辑-信号开关、多路复用器、解码器
交付服务
CD74HCT253M96
内容 *
    CD74HCT253M96 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series74HCT
    RoHSRoHS
    TypeMultiplexer
    Circuit2 x 4:1
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Voltage - Supply4.5V ~ 5.5V
    Independent Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage Supply SourceSingle Supply
    Supplier Device Package16-SOIC
    Current - Output High, Low4mA, 4mA