CD74HC153M96
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 逻辑-信号开关、多路复用器、解码器
CD74HC153M96
CD74HC153M96
型号
CD74HC153M96
品牌
Texas Instruments
描述
IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16SOIC
数据表
CD74HC153M96.pdf
分类
逻辑-信号开关、多路复用器、解码器
交付服务
CD74HC153M96
内容 *
    CD74HC153M96 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series74HC
    RoHSRoHS
    TypeMultiplexer
    Circuit2 x 4:1
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Voltage - Supply2V ~ 6V
    Independent Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage Supply SourceSingle Supply
    Supplier Device Package16-SOIC
    Current - Output High, Low5.2mA, 5.2mA