CD74ACT253M96
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 逻辑-信号开关、多路复用器、解码器
CD74ACT253M96
CD74ACT253M96
型号
CD74ACT253M96
数据表
CD74ACT253M96.pdf
交付服务
CD74ACT253M96
内容 *
    CD74ACT253M96 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series74ACT
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Voltage - Supply4.5V ~ 5.5V
    Independent Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage Supply SourceSingle Supply
    Supplier Device Package16-SOIC
    Current - Output High, Low75mA, 75mA