72V8985J.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | 72V |
| RoHS | RoHS |
| Type | Multiplexer |
| Circuit | 1 x 8:8 |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |