72V8980PVG.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | 72V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |