74F651SPC.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | 74F |
| RoHS | RoHS |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Inverting |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Current - Output High, Low | 15mA, 64mA |