E10SY24A.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Yellow |
| Base Type | Miniature Screw (E10) |
| Wavelength | - |
| Part Status | Active |
| Applications | - |
| Configuration | Single |
| Size / Dimension | 0.394" Dia x 0.994" H (10.00mm x 25.25mm) |
| Can Replace Lamps | Multiple Miniature Screw Lamps |
| Millicandela Rating | 630mcd |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V |