XD16AWT-H0-0000-00000HG7E
首页 > 产品展示 > 光电子 > LED照明-白色
XD16AWT-H0-0000-00000HG7E
XD16AWT-H0-0000-00000HG7E
型号
XD16AWT-H0-0000-00000HG7E
品牌
CreeLED, Inc.
描述
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
数据表
XD16AWT-H0-0000-00000HG7E.pdf
分类
LED照明-白色
交付服务
XD16AWT-H0-0000-00000HG7E
内容 *
    SeriesXLamp® XD16
    RoHSRoHS
    ColorWhite, Warm
    CCT (K)3000K
    Part StatusActive
    Current - Max2A
    Mounting TypeSurface Mount
    Viewing Angle135°
    Current - Test350mA
    Package / Case0606 (1616 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.035" (0.88mm)
    Supplier Device PackageSMD
    CRI (Color Rendering Index)80
    Flux @ 25°C, Current - Test-
    Flux @ 85°C, Current - Test135lm (130lm ~ 139lm)
    Lumens/Watt @ Current - Test141 lm/W
    Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.73V