CXA3590-0000-000NT0AD30G
首页 > 产品展示 > 光电子 > LED照明-COB、引擎、模块、条带
CXA3590-0000-000NT0AD30G
CXA3590-0000-000NT0AD30G
型号
CXA3590-0000-000NT0AD30G
品牌
CreeLED, Inc.
描述
LED COB CXA3590 WARM WHT SQUARE
数据表
CXA3590-0000-000NT0AD30G.pdf
分类
交付服务
CXA3590-0000-000NT0AD30G
内容 *
    SeriesXLamp® CXA3590
    RoHSRoHS
    TypeChip On Board (COB)
    ColorWhite, Warm
    Height1.70mm
    CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
    Features-
    Lens TypeFlat
    Wavelength-
    Part StatusActive
    ConfigurationSquare
    Current - Max3.6A
    Viewing Angle115°
    Current - Test2.4A
    Size / Dimension34.85mm L x 34.85mm W
    Temperature - Test85°C
    CRI (Color Rendering Index)80
    Light Emitting Surface (LES)30.00mm Dia
    Lumens/Watt @ Current - Test107 lm/W
    Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V