LNJ080V6BRAA
首页 > 产品展示 > 光电子 > LED指示-离散
LNJ080V6BRAA
LNJ080V6BRAA
型号
LNJ080V6BRAA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
LED WHITE SMD R/A
数据表
LNJ080V6BRAA.pdf
分类
LED指示-离散
交付服务
LNJ080V6BRAA
内容 *
    LNJ080V6BRAA 规格
    Series
    RoHSRoHS
    ColorWhite
    Features-
    Lens Size2.51mm x 0.54mm
    Lens Color-
    Lens StyleRectangle with Flat Top
    Part StatusObsolete
    Height (Max)0.80mm
    ConfigurationStandard
    Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
    Viewing Angle-
    Current - Test20mA
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Size / Dimension2.80mm L x 1.40mm W
    Lens Transparency-
    Wavelength - Peak-
    Millicandela Rating2450mcd
    Wavelength - Dominant-
    Supplier Device Package-
    Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.8V