SN75C3223DWR.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |