T1610063225-000
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 重型连接器-外壳、机罩和底座
T1610063225-000
T1610063225-000
型号
T1610063225-000
品牌
TE Connectivity AMP Connectors
描述
H6B-SGR-2M25
数据表
T1610063225-000.pdf
分类
重型连接器-外壳、机罩和底座
交付服务
T1610063225-000
内容 *
    T1610063225-000 规格
    SeriesHB
    RoHSRoHS
    SizeH6B
    StyleSide Entry
    FeaturesFeed Through
    Part StatusActive
    Thread SizeM25
    Housing ColorGray
    Lock LocationLocking Clip (1) on Base Bottom
    Connector TypeBase - Box Mount
    Housing FinishPowder Coated
    Housing MaterialAluminum Alloy, Die Cast
    Size / Dimension3.228" L x 2.047" W x 2.402" H (82.00mm x 52.00mm x 61.00mm)
    Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C