T1440241121-000
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 重型连接器-外壳、机罩和底座
T1440241121-000
T1440241121-000
型号
T1440241121-000
品牌
TE Connectivity AMP Connectors
描述
T1440241121-000
数据表
T1440241121-000.pdf
分类
重型连接器-外壳、机罩和底座
交付服务
T1440241121-000
内容 *
    T1440241121-000 规格
    SeriesHB
    RoHSRoHS
    SizeH24B
    StyleSide Entry
    Features-
    Part StatusActive
    Thread SizePG21
    Housing ColorGray
    Lock LocationLocking Clip (2) on Base Bottom
    Connector TypeBase - Box Mount
    Housing FinishPowder Coated
    Housing MaterialAluminum Alloy, Die Cast
    Size / Dimension5.669" L x 2.244" W x 2.228" H (144.00mm x 57.00mm x 56.60mm)
    Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C