0875.600MXEP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0875.600MXEP
0875.600MXEP
型号
0875.600MXEP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE CERAMIC 600MA 250VAC AXIAL
数据表
0875.600MXEP.pdf
分类
保险丝
交付服务
0875.600MXEP
内容 *
    0875.600MXEP 规格
    Series875
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Ceramic
    Part StatusActive
    Melting I²t0.611
    Mounting TypeThrough Hole
    Response TimeSlow Blow
    Package / CaseCartridge, Non-Standard (Axial)
    Approval AgencycULus
    Size / Dimension0.142" Dia x 0.394" L (3.60mm x 10.00mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)600 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage50A