051401.6MXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
051401.6MXP
051401.6MXP
型号
051401.6MXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE CERAMIC 1.6A 500VAC 3AB 3AG
数据表
051401.6MXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
051401.6MXP
内容 *
    051401.6MXP 规格
    Series514
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Ceramic
    Part StatusActive
    Melting I²t1.92
    Mounting TypeHolder
    Response TimeFast Blow
    Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
    Approval AgencyCE, cURus
    Size / Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
    Voltage Rating - AC500 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)1.6 A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C