0494.500NR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0494.500NR
0494.500NR
型号
0494.500NR
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE BOARD MOUNT 500MA 32VAC/VDC
数据表
0494.500NR.pdf
分类
保险丝
交付服务
0494.500NR
内容 *
    0494.500NR 规格
    Series494
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
    Part StatusActive
    Melting I²t0.0087
    Mounting TypeSurface Mount
    Response TimeFast Blow
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Approval AgencyCSA, UR
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
    Voltage Rating - AC32 V
    Voltage Rating - DC32 V
    Current Rating (Amps)500 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 90°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage50A