0440.250WR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0440.250WR
0440.250WR
型号
0440.250WR
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC
数据表
0440.250WR.pdf
分类
保险丝
交付服务
0440.250WR
内容 *
    0440.250WR 规格
    Series440
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
    Part StatusActive
    Melting I²t0.00649
    Mounting TypeSurface Mount
    Response TimeFast Blow
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Approval AgencyCSA, UL
    Size / Dimension0.126" L x 0.064" W x 0.032" H (3.20mm x 1.63mm x 0.82mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)250 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage50A