031501.6HXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
031501.6HXP
031501.6HXP
型号
031501.6HXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG
数据表
031501.6HXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
031501.6HXP
内容 *
    031501.6HXP 规格
    Series315
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t49.6
    Mounting TypeThrough Hole
    Response TimeSlow Blow
    Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
    Approval AgencyCE, CSA, PSE, UL
    Size / Dimension0.275" Dia x 1.275" L (6.99mm x 32.39mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)1.6 A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage100A