0313.062MXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0313.062MXP
0313.062MXP
型号
0313.062MXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE GLASS 62MA 250VAC 3AB 3AG
数据表
0313.062MXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
0313.062MXP
内容 *
    0313.062MXP 规格
    Series313
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t0.021
    Mounting TypeHolder
    Response TimeSlow Blow
    Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
    Approval AgencyCE, CSA, UL
    Size / Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)62 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage35A