0312.500VXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0312.500VXP
0312.500VXP
型号
0312.500VXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG
数据表
0312.500VXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
0312.500VXP
内容 *
    0312.500VXP 规格
    Series312
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t0.483
    Mounting TypeHolder
    Response TimeFast Blow
    Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
    Approval AgencyCE, CSA, UL
    Size / Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)500 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage35A