026301.5MXL
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
026301.5MXL
026301.5MXL
型号
026301.5MXL
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE BOARD MNT 1.5A 250VAC AXIAL
数据表
026301.5MXL.pdf
分类
保险丝
交付服务
026301.5MXL
内容 *
    026301.5MXL 规格
    SeriesPICO® II 263
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
    Part StatusActive
    Melting I²t0.398
    Mounting TypeThrough Hole
    Response TimeFast Blow
    Package / CaseAxial
    Approval AgencyCSA, PSE, UR
    Size / Dimension0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)1.5 A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage50A