0251.630MAT1L
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0251.630MAT1L
0251.630MAT1L
型号
0251.630MAT1L
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC
数据表
0251.630MAT1L.pdf
分类
保险丝
交付服务
0251.630MAT1L
内容 *
    0251.630MAT1L 规格
    SeriesPICO® II 251
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
    Part StatusActive
    Melting I²t0.08
    Mounting TypeThrough Hole
    Response TimeFast Blow
    Package / CaseAxial
    Approval AgencyCSA, cURus
    Size / Dimension0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)630 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage50A AC, 300A DC