02333.15MXW.pdf
| Series | 233 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | - |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Part Status | Obsolete |
| Melting I²t | 30.6 |
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Medium Blow |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Approval Agency | CSA, K-MARK, METI, UL |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 3.15 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |