0225.375MXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0225.375MXP
0225.375MXP
型号
0225.375MXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC
数据表
0225.375MXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
0225.375MXP
内容 *
    0225.375MXP 规格
    Series225
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t0.171
    Mounting TypeHolder
    Response TimeFast Blow
    Package / Case2AG, 5mm x 15mm
    Approval AgencyCE, CSA, UL
    Size / Dimension0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)375 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage35A AC, 10kA DC