021801.6TXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
021801.6TXP
021801.6TXP
型号
021801.6TXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
数据表
021801.6TXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
021801.6TXP
内容 *
    021801.6TXP 规格
    Series218
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t23.35
    Mounting TypeHolder
    Response TimeSlow Blow
    Package / Case5mm x 20mm
    Approval AgencyBSI, CCC, CE, CSA, KC, SEMKO, UR, VDE
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)1.6 A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage35A