0218.500TXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0218.500TXP
0218.500TXP
型号
0218.500TXP
描述
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
数据表
0218.500TXP.pdf
交付服务
0218.500TXP
内容 *
    0218.500TXP 规格
    Series218
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t2.825
    Mounting TypeHolder
    Response TimeSlow Blow
    Package / Case5mm x 20mm
    Approval AgencyCCC, CE, CSA, KC, SEMKO, UL, VDE
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)500 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage35A