021601.6HXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
021601.6HXP
021601.6HXP
型号
021601.6HXP
描述
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
数据表
021601.6HXP.pdf
交付服务
021601.6HXP
内容 *
    021601.6HXP 规格
    Series216
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Ceramic
    Part StatusActive
    Melting I²t1.005
    Mounting TypeHolder
    Response TimeFast Blow
    Package / Case5mm x 20mm
    Approval AgencyCCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)1.6 A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C