0213.250MXP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > 保险丝
0213.250MXP
0213.250MXP
型号
0213.250MXP
品牌
Littelfuse Inc.
描述
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
数据表
0213.250MXP.pdf
分类
保险丝
交付服务
0213.250MXP
内容 *
    0213.250MXP 规格
    Series213
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse TypeCartridge, Glass
    Part StatusActive
    Melting I²t0.555
    Mounting TypeHolder
    Response TimeSlow Blow
    Package / Case5mm x 20mm
    Approval AgencyBSI, CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)250 mA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Breaking Capacity @ Rated Voltage35A