ISC1812EB270K
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
ISC1812EB270K
ISC1812EB270K
型号
ISC1812EB270K
描述
FIXED IND 27UH 212MA 1.56 OHM
数据表
ISC1812EB270K.pdf
交付服务
ISC1812EB270K
内容 *
    ISC1812EB270K 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 27µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 212mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 1.56 Ohm Max
    Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
    Frequency - Self Resonant 13MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 2.52MHz
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)