IR02EV330K
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IR02EV330K
IR02EV330K
型号
IR02EV330K
品牌
Vishay Dale
描述
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH
数据表
IR02EV330K.pdf
分类
固定电感器
交付服务
IR02EV330K
内容 *
    IR02EV330K 规格
    Part Status Last Time Buy
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 33µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 130mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 3.4 Ohm Max
    Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
    Frequency - Self Resonant 24MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Frequency - Test 2.5MHz
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Axial
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.120" Dia x 0.260" L (3.05mm x 6.60mm)