IMC1812ES391J
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IMC1812ES391J
IMC1812ES391J
型号
IMC1812ES391J
描述
FIXED IND 390UH 80MA 16 OHM SMD
数据表
IMC1812ES391J.pdf
交付服务
IMC1812ES391J
内容 *
    IMC1812ES391J 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 390µH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 80mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 16 Ohm Max
    Q @ Freq 40 @ 790kHz
    Frequency - Self Resonant 3MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 790kHz
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)