IMC1812EB6R8K
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IMC1812EB6R8K
IMC1812EB6R8K
型号
IMC1812EB6R8K
描述
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.2 OHM
数据表
IMC1812EB6R8K.pdf
交付服务
IMC1812EB6R8K
内容 *
    IMC1812EB6R8K 规格
    Material - Core Powdered Iron
    Inductance 6.8µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 285mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.2 Ohm Max
    Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
    Frequency - Self Resonant 27MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 7.96MHz
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)