IMC1812BN100J
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IMC1812BN100J
IMC1812BN100J
型号
IMC1812BN100J
品牌
Vishay Dale
描述
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD
数据表
IMC1812BN100J.pdf
分类
固定电感器
交付服务
IMC1812BN100J
内容 *
    IMC1812BN100J 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Powdered Iron
    Inductance 10µH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 250mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.6 Ohm Max
    Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
    Frequency - Self Resonant 20MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 2.52MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)