IMC1210SY121K
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IMC1210SY121K
IMC1210SY121K
型号
IMC1210SY121K
描述
FIXED IND 120UH 70MA 11 OHM SMD
数据表
IMC1210SY121K.pdf
交付服务
IMC1210SY121K
内容 *
    IMC1210SY121K 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 120µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 70mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 11 Ohm Max
    Q @ Freq 15 @ 796kHz
    Frequency - Self Resonant 8MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 796kHz
    Supplier Device Package 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)