IMC1210BN2R7J
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IMC1210BN2R7J
IMC1210BN2R7J
型号
IMC1210BN2R7J
描述
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.1 OHM
数据表
IMC1210BN2R7J.pdf
交付服务
IMC1210BN2R7J
内容 *
    IMC1210BN2R7J 规格
    Material - Core Powdered Iron
    Inductance 2.7µH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 290mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.1 Ohm Max
    Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
    Frequency - Self Resonant 70MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 7.96MHz
    Supplier Device Package 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)