IDC7328ER5R6M
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IDC7328ER5R6M
IDC7328ER5R6M
型号
IDC7328ER5R6M
品牌
Vishay Dale
描述
FIXED IND 5.6UH 5.3A 20 MOHM SMD
数据表
IDC7328ER5R6M.pdf
分类
固定电感器
交付服务
IDC7328ER5R6M
内容 *
    IDC7328ER5R6M 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 5.6µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 5.3A
    Current - Saturation 12A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 20 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
    Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)