IDC2512ER1R0M
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
IDC2512ER1R0M
IDC2512ER1R0M
型号
IDC2512ER1R0M
品牌
Vishay Dale
描述
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD
数据表
IDC2512ER1R0M.pdf
分类
固定电感器
交付服务
IDC2512ER1R0M
内容 *
    IDC2512ER1R0M 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.9A
    Current - Saturation 2.9A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 50 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2512 (6432 Metric)
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)