ELJ-RF22NJF.pdf
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Inductance | 22nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 200mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 800 mOhm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 100MHz |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |