ELJ-RE2N7ZFA.pdf
| Part Status | Obsolete |
|---|---|
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Inductance | 2.7nH |
| Tolerance | ±0.2nH |
| Current Rating | 500mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 100MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |