ELJ-FB820JF.pdf
| Material - Core | - |
| Inductance | 82µH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 110mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 5.9 Ohm Max |
| Q @ Freq | 40 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 7.5MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Supplier Device Package | 1812 |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) |