ELJ-FB221JF.pdf
| Material - Core | - |
| Inductance | 220µH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 85mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max |
| Q @ Freq | 40 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant | 4.5MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Supplier Device Package | 1812 |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) |