ELJ-DA390JF.pdf
| Material - Core | - |
| Inductance | 39µH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 110mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 5.2 Ohm Max |
| Q @ Freq | 21 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 2.52MHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |