ELJ-DA101JF.pdf
| Part Status | Obsolete |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 100µH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 70mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max |
| Q @ Freq | 24 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant | 7MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 796kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |