ELC-16B472L
首页 > 产品展示 > 电感器、线圈、扼流圈 > 固定电感器
ELC-16B472L
ELC-16B472L
型号
ELC-16B472L
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
FIXED IND 4.7MH 360MA 3.3 OHM TH
数据表
ELC-16B472L.pdf
分类
固定电感器
交付服务
ELC-16B472L
内容 *
    ELC-16B472L 规格
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core -
    Inductance 4.7mH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 360mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 3.3 Ohm
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -
    Frequency - Test 10kHz
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)