WMF2S22K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
WMF2S22K-F
WMF2S22K-F
型号
WMF2S22K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 250VDC AXIAL
数据表
WMF2S22K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
WMF2S22K-F
内容 *
    WMF2S22K-F 规格
    SeriesWMF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.260" Dia x 0.685" L (6.60mm x 17.40mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC125V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C