WMC08S22K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
WMC08S22K-F
WMC08S22K-F
型号
WMC08S22K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 10% 80VDC AXIAL
数据表
WMC08S22K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
WMC08S22K-F
内容 *
    WMC08S22K-F 规格
    SeriesWMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.185" Dia x 0.531" L (4.70mm x 13.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC50V
    Voltage Rating - DC80V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C