UNL10W10K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
UNL10W10K-F
UNL10W10K-F
型号
UNL10W10K-F
品牌
描述
CAP FILM 10UF 10% 1KVDC RADIAL
数据表
UNL10W10K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
UNL10W10K-F
内容 *
    UNL10W10K-F 规格
    SeriesUNL
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    Applications-
    Lead Spacing0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)2.134" (54.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)12 mOhms